Немате време да подготвите ручек? Еве како БРЗО да ги направите највкусните ШПАГЕТИ

10 јануари, 20220
Screenshot_4

Ќе ви треба околу половина час.

 

Состојки (за 4-6 порции)

 

  • 185 гр широки долги тестенини
  • 2 домати излупени и крупно исечкани
  • 1 помала главица кромид исечкана
  • 1 тиквичка исечкана на кругови
  • 1 помала црвена пиперка исечкана на стапчиња
  • 250 гр филе од пилешки гради исечкани на ситни парчиња
  • 90 гр замрзнат грашок
  • 1 лажичка сол
  • 1 лажичка сушен италијански зачин
  • 1 лажица рендан пармезан

 

Подготовка:

 

Сварете ги тестенините во поголемо тенџере со врела вода до ал денте. Процедете ги и оставете ги на страна. Загрејте го маслото во длабока тава, додадете го лукот и пилешкото. Мешајте со брзи движења на средна температура 5 минути. Додадете кромид, тиквички, црвен пипер, грашок и зачини и измешајте со брзи движења 1-2 минути. Тргнете го од оган, додадете ја пастата и измешајте да се соедини. Поросете со пармезан.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris