Не ги фрлајте зарѓаните садови: Сѐ што ви е потребно имате во КУЈНАТА, резултатите се неверојатни (ВИДЕО)

15 мај, 20220
Screenshot_4

Еве како да го вратите сјајот на ‘рѓосаните садови и другите предмети во куќата без употреба на хемикалии.

 

Рѓата може да се појави насекаде, но најчесто е на кујнскиот прибор и градинарски мебел, за кој често мислиме дека нема спас и затоа завршува во канта. Иако изгледа дека овој проблем е нерешлив, постои еден едноставен трик за кој ви е потребна само алуминиумска фолија.

 

 

Сѐ што ви треба е алуминиумска фолија и сад со вода. Можете да користите поголемо парче, топче фолија или лента. Изберете ја онаа која најлесно ќе влезе во аглите на предметите што ги чистите. Од неа направете топка, натопете ја во вода и истријте ги предметите кои се зафатени од ‘рѓа.

 

Ако е потребно, земете повеќе фолија и повторно натопете ја во вода. Кога ќе ја отстраните целата ‘рѓа, избришете го предметот со сува, чиста крпа. Можете да ја измиете крпата на вообичаен начин по употреба, а вашиот рѓосан предмет ќе изгледа како нов. Доколку рѓата повторно се акумулира, можете да ја повторите целата постапка, а како изгледа тоа погледнете во видеото подолу.

 

@katinkadiekat_off

This BLEW my mind! All you need is water and foil👏🏼👏🏼 #rust #diy #removerust #mindblown

♬ original sound – katinkadiekat_official

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber