Не го фрлајте сунѓерот за миење садови: Само направете го ова и ќе биде во ред!

22 септември, 20220
5036_shutterstock-1010485330_f

Сунѓерот за миење садови е полн со бактерии и треба да се менува еднаш неделно, но истражувањето објавено во Journal of Environmental Health тврди дека со правилна употреба, неговиот животен век може да се продолжи до три недели.

За да се зачува што подолго, сунѓерот треба добро да се исчисти. За да го измиете потребни ви се само: вода, микробранова печка и неколку капки сок од лимон.

Ставете сунѓер во вода и врз него ставете неколку капки сок од лимон, а потоа ставете го во микробранова печка.

Оставете го 90 секунди на највисока температура, што ќе ја намали бактериската контаминација за дури 99 проценти!

Бидете внимателни, бидејќи тоа не е можно доколку на сунѓерот има метални делови.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit