Не е сеедно каква ќе носите: Совети кои ќе ви помогнат да изберете ЧАНТА според вашата ГРАДБА!

22 септември, 20220
nar-2048x1365

При изборот на различни парчиња облека, секако внимавате на голем број ситници.

Сепак, веројатно ретко обрнувате внимание на големината и обликот на чантата.

Всушност, точно е дека треба да изберете чанта врз основа на обликот на телото. Чантата сама по себе може или да ја нагласи фигурата или да ги нагласи недостатоците.

Еве на што да внимавате следниот пат кога ќе изберете чанта за себе.

Како да изберете торба според типот на телото:

1. Ако рамената ви се пошироки од колковите, вашето тело е превртен триаголник.

2. Ако половината и рамената ви се потесни од колковите, обликот на вашето тело е во облик на круша.

3. Рамења, струк и колкови со иста ширина – правоаголен тип на тело.

4. Обликот на јаболкото се карактеризира со поширок струк и потесни раменици.

Превртен триаголник

Одберете чанти со подолги ремени за да го направите целиот изглед униформен. Можете исто така да носите торби за рамо. Што се однесува до големината, изберете чанти со средна големина, ниту премали ниту преголеми.

Јаболково дрво

Ниските дами кои имаат нагласени гради (и стомаци) треба да изберат поструктурирани модели на чанти. Затоа, изберете правоаголници, коцки и избегнувајте кружни чанти и ранци.

И поголемите девојки треба да избегнуваат мали чанти и да избираат поголеми, за чантата да биде во согласност со пропорциите на телото.

Форма на круша

Подолгите чанти, до колковите, ја нагласуваат големината на задникот, па избегнувајте такви чанти. Ременот не треба да ја преминува линијата на половината. Исто така, доколку имате помали гради (што е случај со повеќето девојки од овој тип на тело), ​​изберете женски чанти, со кратки ремени, кои се носат до пазувите. Ова визуелно ќе ви ги зголеми градите.

Песочен часовник

Ова е најласкавиот тип на тело и ви одговара секој модел и должина на чантата.

Совети за купување

1. Не наседнувајте на екстравагантни модни трендови, тие често изгледаат добро само на реклами.

2. Не купувајте торба преку Интернет ако нејзините точни параметри не се наведени таму. На слика сите чанти изгледаат отприлика исто.

3. Пробајте ги чантите во продавницата исто како облеката и не ги купувајте врз основа на нивната визуелна убавина. Ставете ја покрај телото, свртете се и внимавајте што нагласува и што крие чантата.

4. Однапред размислете со што ќе ја носите. Некои примероци се убави сами по себе, но сосема бескорисни во секојдневниот живот. Имајте на ум што ќе носите во чантата и дали има доволно простор.

5. Размислете за вашиот животен стил. Ако 90 отсто од времето го поминувате со детски играчки, тогаш чантата со сјај и не е вистинскиот избор, нели?

6. Кога го распределувате буџетот, одвојте пари за квалитетна чанта која ќе биде соодветна за секојдневна употреба.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit