Не мора да ПОСЕТУВАТЕ козметичар: Пилинг од КАФЕ е се што ви треба за вашите СТАПАЛА, а се прави за две минути

6 август, 20220
31040_shutterstock-1168007500_f (1)

Ако се прашувавте кој е најдобриот домашен пилинг за стапала, искуството покажува дека тоа е пилингот од кафе

За да ги подготвите стапалата за на море, пробајте домашен пилинг.

Состојки:

50 гр талог од кафе

1 лажичка кокосово или маслиново масло

Постапка:

Добро измешајте ги овие две состојки, нанесете го пилингот на стапалата и масирајте со кружни движења десет минути, особено петите. Исплакнете со топла вода и нанесете хранлива крема. Можете да правите пилинг еднаш неделно за вашите стапала да бидат убави и негувани.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit