Не се ни малку безизлезни: Трите најголеми стравови на жените!

13 јануари, 20220
profimedia-0572773752

Стравот не знае за пол, па жените и мажите можат подеднакво да го чувствуваат.

Сепак, некои стравови може да бидат малку посилни кај жените.

Ова се трите работи од кои жените најмногу се плашат.

1. Осаменост

Особено е популарен кај средовечни жени. На крајот на краиштата, од детството нè учат дека жената не смее да се остави сама во старите времиња. Очигледно, повоениот период остави свој белег. На крајот на краиштата, тогаш имаше вистински недостиг од мажи и не беше лесно да се преживее, да се опорави економијата итн.

Затоа нашите баби ги добија тие стравови кои природно ни беа пренесени. Оттогаш, многу девојки, очигледно, имаат желба да се венчаат што побрзо, како и да бидат со било кој, само да не бидат сами. Дури е тешко да се замисли колку жени страдаат во несреќни бракови од слична причина, само за да не се сами.

2. Старост

На многу начини, овој страв е тесно поврзан со претходниот страв – стравот од осаменост, од губење интерес во очите на мажите. Но, за жал, болната трка со младоста што заминува, дава само спротивен ефект.

3. Страв од избор

Овој страв е исто така еден од водечките. Многу жени се во постојана состојба на жртвување или често одат по тоа. А изборот е за преземање одговорност за себе и за својот живот, од што, всушност, многу луѓе се плашат.

Затоа, со години, а некои и со децении живеат вака во неизвесност, без да преземат конкретни чекори за промена на нивниот живот. Тие само чекаат чудо или одлука донесена за нив од други луѓе.

Замислете само колку овие стравови ги попречуваат и ограничуваат. Всушност, тие едноставно не им дозволуваат да ги градат своите животи онака како што сакаат и да го живеат на половина.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris