Обидете се да го пронајдете пилето за помалку од 13 секунди: Отворете ги широко очите!

26 јуни, 20220
opticka-iluzija-2-830x0

Пред вас е нов предизвик

 

 

Оваа криенка ги збуни и оние кои можат да се пофалат дека имаат „ око соколово “. Ако мислевте дека сте професионалец во пронаоѓање скриени работи, можеби ова криенка ќе ве убеди во спротивното.

 

Кога ќе ја погледнете илустрацијата за прв пат, ќе видите само цветно поле и дрвја, но ниту на вториот, ниту на третиот поглед едвај можете да видите жолто пиле.

 

Она што е отежнувачка околност е тоа што пилето има иста боја како цветовите.

 

Авторите на криенката се обиделе да ве измачуваат и наведуваат дека рекордерот успеал да го пронајде скриеното животно за само 13 секунди.

 

Ако ви треба помош, обрнете внимание на десниот дел од илустрацијата.

 

Сè уште се мачите да го пронајдете? Погледнете го решението подолу.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit