Ова е најемотивниот момент на погребот на кралицата Елизабета Втора: Малата принцеза Шарлот во солзи (ФОТО)

20 септември, 20220
Screenshot_1

Фотографиите од расплаканата принцеза Шарлот Елизабет Дијана на погребот на нејзината прабаба, кралицата Елизабета Втора во Лондон предизвикуваат и повеќе од емоции.

 

 

 

Принцезата Шарлот беше восхитувачки храбра и сталожена за време на церемонијата во Вестминстерската сала. А таа само заплака кога ковчегот со телото на Нејзиното Височество беше спуштен во погребната кола. Седумгодишното девојче ги бришеше солзите додека мајката Кејт Милдтон ја тешеше.

 

Солзите на малата принцеза ја допреа јавноста. „Не мислев дека ќе плачам, а потоа ја видов принцезата Шарлот како плаче додека ковчегот го ставаа во автомобилот“, гласи еден коментар, пишува „Сан“.

 

Постариот брат на принцезата Шарлот, принцот Џорџ, исто така изгледаше многу емотивно за време на погребот. Принцезата од Велс била покрај него за да го утеши, а момчето во еден момент се видело како ги трие очите.

Џорџ (9) седеше помеѓу мама, тато и Шарлот (7) и беше многу емотивно додека малиот принц и принцезата влегуваат во Вестминстерската опатија со нивните родители.

 

Кејт и Вилијам во последен момент решиле да ги одведат своите постари син и ќерка на погребот на кралицата, додека најмладиот Луис (4) останал дома бидејќи е премлад за да разбере што се случува и да прифати се како што треба.

 

И кога започна погребот, Кејт беше видена како става рака на рамениците на нејзините деца. Џорџ, исто така, одигра важна улога во церемонијата, пеејќи ја песната „The Day Thou Gavest, Lord, Is Ended“ додека стоеше меѓу своите родители.

 

Џорџ имал посебен прекар за кралицата, тој ја нарекувал Ган-Ган, додека за Шарлот се вели речиси од нејзиното раѓање, дека е копија на Елизабета Втора. Исто така, треба да се спомене дека Шарлот долго време ја нарекуваат „кралица“ поради односот што го има со нејзините браќа, односно доминантниот однос што го покажа во јавноста учејќи го Џорџ, а особено Луис, на правилата на добро однесување.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit