Ова секој мора да го ЗНАЕ: На овој начин проверете дали ЈАЈЦАТА се расипани, потребен ви е само еден УРЕД

18 август, 20220
29090_kuvana-jaja_f

Многу лесно и едноставно

Не толку ретко сме се запрашале дали јајцата што ги користиме за готвење се расипани. Вистината е дека веројатно не знаеме како и на кој начин да провериме.

Сепак, вистината е дека ова можете да го проверите со едноставен трик и на тој начин да избегнете непријатни ситуации.

За овој трик би е потребен само мобилен телефон.

Запалете ја светилката на него и ставете го на масата, со запаленото светло свртено нагоре. Полека ставете едно по едно јајце од кутијата на светилката. Јајцата кои се целосно здрави треба да рефлектираат светлина низ нив. Расипано јајце нема да го промени својот изглед или природната боја.

Како тоа изгледа може да погледнете ОВДЕ.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit