ОГРАБЕНА ПЕЈАЧКАТА ЛЕЈДИ ГАГА – Сторителите конечно осудени!

4 август, 20220
2_Screen-Shot-2021-02-25-at-142326

Судот во Калифорнија во средата осуди еден од тројцата обвинети за вооружениот грабеж на шетачот на кучиња на пејачката Лејди Гага (36), во кој беа украдени два француски булдога, на четири години затвор.

Џејлин Кишаун Вајт (20) призна дека бил дел од бандата што го застрелала Рајан Фишер, додека ги шетал своите три булдози во Холивуд во февруари 2021 година.

На судското сослушување во Лос Анџелес во средата, Вајт се изјасни за виновен за грабеж од втор степен и доби четиригодишна затворска казна. На снимката од надзорните камери од местото на нападот се гледа како автомобил застанува во близина на Фишер и две лица скокаат од него.

На видеото се слуша истрел, по што шетачот со кучиња врескајќи паѓа на земја. Напаѓачите грабнале два булдога, а Фишер повикал помош. Третото куче, Мис Азија, истрчало кај Фишер откако крадците заминале. Фишер во нападот се здобил со повреди на градниот кош, а еден месец подоцна на Инстаграм напишал дека има и колабирано белодробно крило. Пејачката понудила награда од 500.000 долари за да си ги врати булдозите.

– „Кучињата на Лејди Гага се предадени на локалната полициска станица. Тие беа пронајдени неповредени и предадени на претставниците на нивниот сопственик“ – објави на Твитер полициската управа на Лос Анџелес (LAPD).

Вајт беше обвинет во април 2021 година заедно со Џејмс Хауард Џексон (19) и Шон Вејли (28) од Лафајет. Полицијата во Лос Анџелес во моментот на грабежот соопшти дека не верувале дека кучињата биле цел на нивниот сопственик, туку поради нивната расна вредност на црниот пазар.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit