Од ѕвонарки до бели панталони: Седум најпопуларни модели на фармерки кои ќе се носат до крајот на годината

23 јуни, 20220
farmerke-1

Иако е лето, многу девојки не се откажуваат од омилениот пар фармерки. Сепак, тоа е најудобниот дел од облеката во кој луѓето се чувствуваат најудобно.

Доколку се прашувате кои модели испаднаа од трендот, а кои го зазедоа нивното место, еве ги одговорите на модните стилисти.

Велат дека 8 модели на фармерки ќе бидат актуелни во текот на летото, есента и зимата, од кои барем еден пар мора да го имате во вашиот гардеробер.

1. Фармерки со превиткани ногавици

Иако подигањето на рабовите на фармерките е нешто што многумина од нас го прават инстинктивно, брендовите го подигнуваат овој тренд на повисоко ниво и дизајнираат модели со веќе сошиени превртени ногавици, а модните инфлуенсери ги обожаваат со причина.

2. Искинати фармерки

Една од главните причини зошто со нетрпение ја очекуваме летната сезона се сите оние искинати модели на фармерки кои чекаат во плакарот. Ако сакате да бидете во тренд, изберете темен тексас.

3. Карго панталони

Веќе некое време се во тренд, а не само кај мажите. Ако ви се допаѓа модата од 90-тите и 2000-тите, пронајдете еден ваков модел и комбинирајте го со модерни парчиња како кошула или топ.

4. Фармерки со широки ногавици

Речиси и да нема жена која не била задоволна од овој модел на панталони. Урбани, а пред се удобни, бидејќи никако не ја затегнуваат силуетата, овие фармерки се вратија на голема врата и нема навестувања дека наскоро ќе не напуштат.

5. Ѕвонарки

Ѕвонарките се омилен избор на Французинките и на сите девојки кои преферираат елегантен стил. За лето мора да имате барем еден таков модел кој ќе го комбинирате со пунџа, марама и елегантна чанта.

6. Фармерки со предни џебови

Повеќето од нив ги носат Французинките, а тие се уште еден доказ дека го доживуваме враќањето на најдобрите трендови од 70-тите, на кои ретро девојките особено се радуваат.

7. Бели фармерки

Белите панталони и фармерки се главните весници на летото, а тоа се потврдува од сезона во сезона. Интересно е што тие одамна беа лош избор, а што денес се синоним за жени со стил, особено откако минимализмот ја презеде модата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber