Оптичка илузија која ќе ве измачи: Можете ли да ја пронајдете жената на илустрацијата?

25 ноември, 20220
source-fabiosa-2-830x0

Бидете трпеливи и дајте си време

 

 

Постојат многу видови на оптички илузии како што се физички, физиолошки и когнитивни. Оптичките илузии се исто така дел од полето на психоанализата, бидејќи тие влијаат на тоа како и од кој агол ги перципираме нештата.

 

Илузија која ќе ве натера добро да размислите и да набљудувате од трет агол е токму оваа што ви ја подготвивме денес.

 

Црно-белата илустрација покажува фармер кој држи вила, а зад него има куќа, дрвја, пат и сено. Иако изгледа дека фармерот е сам на илустрацијата, тоа не е точно.

 

Имено, на илустрацијата има и жена, односно нејзиното лице, а на вас останува да ја пронајдете.

 

По некое време ќе помислите дека е невозможно да најдете жена, но дајте си време.

 

Дали го најдовте?

 

За мала помош ќе ви откриеме дека жената е веднаш до мажот, односно веднаш до него.

 

Ако сепак не успеавте или се откажавте, погледнете го решението подолу.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber