Откриено кои се НОВИТЕ ЧЛЕНКИ на групата „Hurricane“: Сања, Ксенија и Ивана ЌЕ ГИ ЗАМЕНАТ овие девојки

24 септември, 20220
h_56916242

Групата ќе го корегира и името на бендот

По пет години соработка беше објавено дека групата повеќе нема да настапува и снима во истиот состав.

Сања Вучиќ, Ксенија Кнежевиќ и Ивана Николиќ ќе бидат заменети со нови девојки.

— Во чест на претходните членки одлучивме тие да бидат „Hurricane one“, а новите членки да го носат симболичното име „Hurricane two“. Според новата програма, во текот на септември ќе снимат две песни, а со публиката и фановите ќе се дружат 4 до 6 години – пишува во соопштението.

Анџела Келеман

Таа е најстарата членка на групата и одамна е позната во музичкиот свет. Има неколку свои песни како и неколку обработки на познати домашни нумери.

Screenshot 2022-09-24 195913
Screenshot 2022-09-24 195932
Screenshot 2022-09-24 195949

Антонела Јуришиќ

Јуришиќ има 22 години и е многу позната на социјалната мрежа „ТикТок“. Во нејзиниот опис пишува:

– Наскоро доаѓа моја музика. Бидете во тек.

Миона Лаура Сречковиќ

Screenshot 2022-09-24 195848
Screenshot 2022-09-24 200029

Во групата е и Миона Лаура Сречковиќ. Таа има 20 години и јавноста ја запозна преку натпреварот „Ѕвезде Гранда“. Интересно е што живее во Франција, но навела дека татко и е роден во Ниш, а мајка и во Крушевац.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber