ПИЦА РОЛНИЧКИ! Неодоливо и вкусно

24 ноември, 20220
634603_screenshot-1_f

Овие вкусни кифлички од пица се идеален оброк кога не сте многу гладни

Состојки:

пакување лиснато тесто

100 гр кечап

150 гр шунка или сувомеснато по избор

100 гр моцарела

оригано, босилек

сол

Подготовка:

Лиснатото тесто развлечете го на набрашнета површина. Малку избоцкајте го со вилушка, па премачкајте го со кечап.

Посипете ги ренданата моцарела и шунката и зачинете по вкус. Свиткајте го тестото во ролат, па исечете го ролатот на кругови со дебелина од два до три сантиметри.

Наредете ги во плех обложен со хартија за печење и печете во рерна загреана на 200 степени околу 20 минути.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

Eskişehir Odunpazarı Escort Işıltı