ПЛЕСКАВИЧКИ ОД ЗЕЛЕНЧУК! Лесен оброк за топлите денови! (ВИДЕО)

18 јуни, 20220
571438_pljeke-pile-tikvice_f

Вкусните плескавички од зеленчук се одлична идеја кога сакате лесен оброк

Состојки:

2 моркови

150 гр замрзнат грашок

100 гр брашно

4 лажици презла

2 јајца

100 мл млеко

1 лажичка сув квасец

магдонос

Подготовка:

Во зовриена вода ставете ги сечканите моркови и грашокот. Варете покриено околу 10 минути. Во сад изматете ги јајцата и млекото, па додадете ги брашното и квасецот. Потоа додадете грашок и моркови, па додадете презла и сечканиот магдонос. Добро промешајте. Смесата се вади со лажица и се пржи на длабоко масло.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber