Повторно во венчаница! Кејт Мидлтон во спектакуларно модно издание кое ќе се памети

24 ноември, 20220
62425821-catherine-middleton

Претседателот на Јужноафриканската Република, Сирил Рамафоза, пристигна во официјална посета на Велика Британија. Кралот Чарлс III. и кралицата Консорт Камила организираа државна вечера во негова чест во Бакингемската палата.

Catherine Middleton u haljini Jenny Packham

Ова е прва вечера организирана од новиот британски крал, а меѓу гостите беа и принцезата и принцот од Велс. Убавата Кетрин буквално блесна во фустан од британската дизајнерка Џени Пакам, на која често ѝ верува во вакви важни пригоди.

Овој пат таа се одлучи за прекрасен бел фустан со малку драматични долги ракави со шлиц, кои визуелно создадоа илузија на наметка.

Vjenčanica Jenny Packham iz bridal kolekcije za 2021.

Фустанот е всушност венчаница од невестинската колекција за 2021 година, а впечатливиот дизајн прв го дизајнираше Пакам за актерката Хилари Даф, која се омажи во нејзината креација во 2019 година. Кога фустанот привлече голем интерес, дизајнерката реши да создаде сличен модел за нејзината невестинска колекција.

Резултатот е прекрасна бела венчаница изработена од стреч креп со блескави апликации на пределот на рамената, во која принцезата од Велс изгледаше спектакуларно на државната вечера. Оригиналниот фустан има шлиц на грбот, но за Кетрин е направена нова, затворена верзија.

Princeza od Walesa i predsjednik Južnoafričke Republike Cyril Ramaphosa

Како што е правило во вакви прилики, таа го надгради фустанот со накит од кралската ризница. Таа ја носеше дијамантската тијара „Lover’s Knot“, која била направена во 1913 година за кралицата Мери од страна на компанијата за накит Гарард, дијамантски обетки кои некогаш ѝ припаѓаа на принцезата Дијана и бисерна нараквица од кралицата Елизабета Втора.

Посебно место во ова издание имаше медалот со ликот на Елизабета Втора, кој кралицата лично им го подари на членовите на кралското семејство.

Dijamantna tijara Lover's Knot i naušnice princeze Diane

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber