Подмладете ја кожата и отстранете ги знаците на стареење: Ослободете се од брчките околу усните за 3 минути!

23 ноември, 20220
Screenshot_4

Секогаш може да направите домашна и природна крема против брчки, но постои и целосно бесплатен и брз начин да се ослободите од нив – едноставна гимнастика за лице.

 

 

 

 

Брчките се најлошата ноќна мора за секоја жена и затоа сите дами на различни начини се обидуваат да се ослободат од нив.

 

Методот „Fit Face“ промовира релаксација на кружниот мускул на устата, односно спречува појава на брчки и значително ја намалува видливоста на оние постоечките.

 

Започнете ја вежбата со насмевка – таа ќе да ви го трансформира и подмлади лицето.

 

Најдобро е вежбата да ја правите пред огледало со цел потполно да ги контролирате движењата, бидејќи секоја вежба треба да ја правите со силна напнатост при што ќе почувствувате благо пецкање.

 

Погледнете во видеото како изгледа триминутната вежба за подмладување на лицето.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber