Поефикасна и од скапите креми: Мешавина која ќе ги отстрани брчките од рацете

20 септември, 20220
Screenshot_7

Направете ја сами

 

 

Оваа смеса е многу едноставна и лесна за правење, а состојките веќе сите ги имаме во нашите домови, што значи дека смесата може да почнеме да ја подготвуваме уште сега.

 

 

Состојките што ќе ви бидат потребни за да ја направите оваа чудотворна мешавина се лесно достапни:

 

  • сок од половина лимон
  • 2 мали лажици шеќер

 

Се подготвува на многу едноставен и лесен начин:

Сѐ што ќе биде потребно е да ги измешате горенаведените две состојки и потоа да ги масирате рацете со кружни движења. Потоа измијте ги рацете со ладна вода.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit