ПОЗНАТА КАКО БИЛКА НА БЕСМРТНОСТА: Ги регенерира ќелиите, го чува црниот дроб!

14 јануари, 20220
image_2022-01-14_100256

Смилјот, познат и како имортела, е неспоредлив во својата способност да поддржува регенерација на клетките и заздравување на ткивата.

Физичко ниво: има антикоагулантно и исклучително силно антихематско дејство (надворешно и внатрешно, дури и кога се работи за стари повреди); делува одлично против алергии, антиинфламаторно, аналгетик, антиспазмодично, како адстрингентно и муколитичко средство; има севкупен ефект на чистење и детоксикација.

Ја подобрува циркулацијата на лимфата и крвта, е многу добар за едем, флебитис, проширени вени, тромбоза, атеросклероза, хиперхолестеролемија; ја стимулира работата на црниот дроб, жолчното кесе, панкреасот и слезината; помага при патот (задоцнување во функцијата) на црниот дроб, како и закрепнување од хепатитис, цироза, хронична кашлица, корисен е при астма, бронхитис, хронична кашлица, голема кашлица, синузитис, поленска треска и тинитус.

Ментално/емоционално ниво: делува како тоник кој балансира, релаксира и го подигнува расположението; ублажува депресија, летаргија, летаргија, нервна исцрпеност, состојби поврзани со стрес; помага да се прилагоди на промените, да се надминат психолошките рани од минатото, да се најде цел во животот, носи внатрешен мир.

Нега на кожата: антибактериско, дезинфицирачко дејство, помага во зараснување и регенерација на раните (зрела кожа); одличен за модринки, рани, алергии; исто така корисни за целулит и стрии, изгореници, акни поврзани со розацеа, дерматитис, пруритус, чиреви на кожата, егзема.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris