Познато е колку ќе трае новото продолжение на филмот АВАТАР

3 ноември, 20220
s2363a0045marketingcomp2kv01.1025-830x0

Новиот филм на Џејмс Камерон „Avatar: The Way of Water“ ќе ја држи публиката на нивните места, пишува People.

Минатиот петок, The Hollywood Reporter објави дека долгоочекуваното продолжение ќе трае околу три часа и 10 минути, цитирајќи неименувани извори.

Според овој портал, „Avatar: The Way of Water“ ќе трае околу 29 минути подолго од оригиналниот филм „Аватар“ на сценаристот и режисер Камерон (68) од 2009 година, кој сè уште е четврти филм со најголема заработка во историјата на Американски бокс офис, a траеше два часа и 41 минута, пишува BoxOfficeMojo.

20th Century Fox и Disney се уште официјално не го објавија времетраењето на претстојниот филм.

Во јули, режисерот Камерон рече дека не сака да слушне никакви поплаки за времето на траење на „Avatar: The Way of Water“ кога филмот ќе се појави во кината.

– Не сакам никој да се жали на должината кога седат и пијани осум часа гледаат (телевизија). Дајте ми одмор. Ги гледав моите деца како седат и гледаат пет едночасовни епизоди по ред. Еве една голема промена на социјалната парадигма што треба да се случи: во ред е да станете и да мочате – изјави Камерон за Empire.

„Avatar: Path of Water“ ќе се прикажува во кината ширум светот на 16 декември.

Третиот филм од франшизата „Аватар“ се очекува да дебитира во 2024 година, додека четвртиот во кината треба да се појави во 2026 година, а петтиот во 2028 година.

Погледнете го трејлерот:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber