Полна со протеини, лесна за варење и ПРЕВКУСНА: Летна салата со пилешко која ќе стане ваше омилено јадење

22 јуни, 20220
chicken-and-spinach-salad-415948ac

Состојки:

300 грама пилешко филе
200 гр тестенини
1 црвена пиперка
грст беби спанаќ
30 гр песто
40 гр фета сирење

Подготовка:

Прво сварете ги тестенините и оставете ги на страна. Потоа пилешкото филе испечете го на скара и исечете го на коцки со саканата големина.

После тоа, време е да ја спакувате салатата.

На дното ставете бебешки спанаќ, потоа ситно исечкана црвена пиперка, па време е да ставите тестенини со сосот од песто, потоа ситно сечканиот лук, а потоа додајте ситно сечкана фета и пилешко на скара.

Пријатно!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber