Помага при проблеми со варењето: Напиток кој е ПОСИЛЕН ОД КАФЕ, го забрзува метаболизмот и помага во диети

19 септември, 20220
676 (29)

Доколку барате пијалок кој ќе ја поддржи вашата исхрана, ви предлагаме комбинација од две состојки. Напитокот од ѓумбир и лимон, кој брзо и лесно се прави, е одличен избор за детоксикација, чистење на телото од токсини.

Покрај тоа што го поттикнува метаболизмот, овој чудотворен пијалок делува магично и за диети, со што го уфрла вашето слабеење во петта брзина.

Ѓумбирот е моќен антиоксиданс кој ја подобрува функцијата на црниот дроб и е одличен за детоксикација на телото. Освен тоа, помага при надуеност и го забрзува варењето. Лимонот има диуретично дејство кое го поттикнува ослободувањето на токсините од телото.

Состојки:

3 dcl вода на собна температура, исцеден сок од половина лимон, 1 cm корен од ѓумбир

Подготовка:

Овој чудесен напиток може да послужи како детоксикација и подготовка за диета, но и како здрава утринска голтка која ќе ви помогне да го исчистите телото од токсините наталожени за време на празниците. По желба можете да го засладите со малку мед.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit