Поранешната ураганка настапува со Чола: Ивана Николиќ ќе го има првиот соло настап со најголемата балканска ѕвезда

19 септември, 20220
ivana-nikolic-i-zdravko-colic-830x0

Додека нејзините колешки од групата „Hurricane“ Сања Вучиќ и Ксенија Кнежевиќ, во која беа до неодамна, закажаа концерти на кои ќе работат заедно, Ивана дефинитивно ја продолжи својата соло кариера.

Иако неодамна се шпекулираше дека поранешната ураганка Ивана Николиќ нема понуди за настапи, и дека се уште никој не и се јавува, таа има закажана тезга ни помалку ни повеќе туку со Здравко Чолиќ.

Додека нејзините колешки, Сања Вучиќ и Ксенија Кнежевиќ, закажаа концерти на кои ќе работат заедно, Ивана дефинитивно ја продолжи својата соло кариера.

Таа на Инстаграм се пофали со својот прв настап кој ќе се одржи во Виена.

Ивана ќе настапи како предгрупа за ни помалку ни повеќе туку Здравко Чолиќ.

– Друштво, се гледаме на 8-ми октомври во Виена на настапот на Здравко Чолиќ. Тоа е и мој прв соло настап. Голема чест и задоволство е да се дели сцената со најголемата балканска ѕвезда – изјави Ивана.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit