Потребни ви се само три состојки: Oсвежувачки сладолед од грчки јогурт

19 јуни, 20220
Screenshot 2022-06-19 104111

Вистинско летно уживање

Состојки:

300 мл грчки јогурт

300 мл слатка павлака

250 мл кондензирано млеко

Подготовка:

Соединете ги сите состојки и мешајте со миксер неколку минути. Потоа се става во сад и се чува во замрзнувач најмалку 4 часа. Финтата за сладоледот да биде покремаст е да го мешате со шпатула на секој час.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber