Почнува сезоната на ДОЖДОВИ: Еве како БРЗО да ги исушите мокрите ЧЕВЛИ

20 септември, 20220
Screenshot_6

Сигурни сме дека секој од вас повеќе пати имал проблем со мокрите чизми, чевли или патики, но ние имаме фантастично решение како брзо и лесно да ги исушите обувките!

 

 

Кога ќе се намократ обувките потребно е многу време и топлина за да се исуши и да може повторно да ги облечете. Меѓутоа, фантастичниот трик кој сите го бараат на Интернет ќе направи вашите чевли да се исушат за многу кратко време.

 

За овој трик не ви се потребни скапи препарати за одржување на обувките, а ни премногу труд, потребно е само да имате стар весник и вашите обувки наскоро ќе бидат потполно суви.

 

Ивадете ги мокрите улошки од обувките, па наполнете ги со згужвана хартија од весник кој ќе ја собере влагата. Чевлите оставете ги неколку часа и очекувајте неверојатен резултат. За уште побрзо сушење, ставете претходно загреана хартија.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit