Првиот трејлер за римејкот на „Малата сирена“: Слушнете дел од песната „Part of that world“

10 септември, 20220
mala-sirena-830x0

Филмот треба да се појави во кината на 26-ти мај 2023 година.

Дизни го објави првиот тизер за претстојниот римејк на Малата сирена на режисерот Роб Маршал.

Тизерот од 90 секунди ни го нуди првиот поглед на Хали Бејли како Ариел, која накратко ја пее „Part of that world“. Снимката беше премиерно прикажана на „D23“ во петокот.

Играат и Мелиса Мекарти како Урсула, Хавиер Бардем како кралот Тритон и Џона Хауер-Кинг како Ерик. Гласовните актери се Дејвид Дигс како Себастијан, Џејкоб Трембли како Флаундер и Авквафина како Скатл.

Алан Менкен, кој ја компонираше партитурата за анимираниот филм од 1989 година, напиша четири нови песни со Лин-Мануел Миранда за римејкот.

Погледнете го тизер трејлерот:

Слушнете ја песната од оригиналниот филм:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit