Природен РЕЦЕПТ ЗА ГУСТИ ТРЕПКИ: Ќе ги обновите без скапите третмани!

22 септември, 20220
4f717579ffc9cb223cb5f7f4f330620e299d4de5

Денес постојат многу популарни методи за цртање веѓи. Меѓутоа, доколку не сте љубител на овие третмани, постои и природен начин да ги направите дебели и сјајни.

Овој метод можете да го користите и за трепките. По употреба, тие ќе бидат подолги. Сосема е нормално ако трепките ви се истенчиле со текот на времето, поради употребата на маскара, вештачки трепки, виткачи и други работи кои ги оштетиле.

Овој рецепт ќе ги направи вашите трепки погусти, а вашите веѓи ќе ја вратат изгубената форма.

Сè што треба да направите е да истурите рицинус, масло од трн или масло од брахми во маскарата што ја користевте претходно, препорачува Elle.

Овие хранливи материи ќе го стимулираат растот на трепките и веѓите дури и на најоштетените места.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit