ПРИРОДНА СОСТОЈКА КОЈА ГО РЕШАВА ПРОБЛЕМОТ СО ГАБИТЕ НА НОКТИТЕ! Направете сами ДОМА!

6 декември, 20220
355458_x4_f

Габичните инфекции на ноктите се проблем за многу луѓе и може да бидат доста упорни, а ако го имате овој проблем, набавете малку масло од чајно дрво и почнете да го решавате.

Она што може да помогне со е комбинација од масло од чајно дрво и уште неколку други, како што се масло од темјан и ловор.

Познато е дека маслото од чајно дрво има најголем ефект за лекување на габи, но неговото дејство ќе се удвои кога ќе додадеме други моќни масла поради нивниот специфичен хемиски состав. Во случај на тешки и долготрајни инфекции, на овие масла се додава етерично масло од кора од цимет.

Доколку сакате сами да го направите овој раствор за третман на габички за ноктите, следете го овој рецепт:

3 мл есенцијално масло од чајно дрво

1 мл есенцијално масло од ловор

1 мл есенцијално масло од темјан

3 мл растително масло

Смесата се нанесува на ноктот 2 пати дневно, во период од најмалку еден месец. Во случај на долготрајни инфекции, третманот трае и до неколку месеци. Важно е да знаете дека оваа мешавина од масла е исклучително агресивна за кожата, па дефинитивно треба да избегнувате долготрајни контакти со околната кожа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş