Пристигнува серија “Blade Runner”: Познато е и кој наслов ќе го носи!

17 септември, 20220
blade-runner-830x0

Директорите на студиото на Amazon дадоа зелено светло за продолжение на Blade Runner 2049 од 2017 година. Според Deadline, ќе се вика „Blade Runner 2099“.

Режисерот Ридли Скот, кој го водеше оригиналниот филм „Blade Runner“ од 1982 година, ќе биде еден од извршните продуценти на серијата.

– Чест ни е што можеме да го претставиме ова продолжение на франшизата „Blade Runner“ – изјави шефот на глобалната телевизија Amazon Studios, Вернон Сандерс.

Сандерс тогаш изјави дека серијата ќе остане доследна на приказната што ја раскажуваат двата филма.

– Blade Runner 2099 ќе го поддржи интелектот, темите и духот на своите филмски претходници – рече тој.

Деталите за заплетот за претстојната телевизиска серија во моментов се чуваат од јавноста.

Оригиналниот филм Блејд Ранер беше заснован на романот на Филип К. Дик од 1968 година, „Дали Андроидите сонуваат за електрични овци?

Филмот, со Харисон Форд, Шон Јанг, Рутгер Хауер, се фокусира на полицаецот Рик Декард, кој се согласува да лови група синтетички луѓе.

Филмот наиде на мешан прием по неговото првично прикажување, иако оттогаш доби огромно позитивен одговор во годините од неговото првично деби, според Дејли Меил.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit