Работи кои докажуваат дека ЈАПОНИЈА е земја од ДРУКА ПЛАНЕТА! Тоалетите се проѕирни, сладоледот е златен, а погледнете како изгледа храната во болниците! (ФОТО)

15 мај, 20220
Screenshot_10

Караоке, покемони и селфи поштенски марки се само дел од пронајдоците што Јапонија му ги подари на целиот свет

 

Сепак, Јапонија има многу да понуди што остатокот од светот сè уште не го видел. Ве водиме на визуелно патување во желба да го прошириме вашето знаење за оваа уникатна земја. И зошто дефинитивно треба да ја посетите барем еднаш во животот.

 

  1. Храната во болниците изгледа подобро од храната во некои хотели

  1. Кока-Кола е проѕирна!

  1. Сладолед со златна фолија

  1. Автомати за храна има на секој агол. На нив можете да најдете цели оброци – од рибја чорба до десерт!

  1. Во парковите има проѕирни тоалети кои се замаглуваат кога се заклучени

  1. Виножито чизкејк

  1. Елените во паркот се поклонуваат во знак на благодарност кога ќе им дадете храна

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber