РАСПРАВА ПОРАДИ КОСТИМОТ ЗА КАПЕЊЕ КОЈ ПОВТОРНО СТАНУВА ПОПОПУЛАРЕН: Жените полудеа, мажите не можат да го поднесат – „ЗАБРАНЕТЕ ГО!“

23 јуни, 20220
kupaci

Костимот за капење со „раце“ предизвика општа полемика на мрежите бидејќи се заканува да стане неизбежен тренд оваа сезона.

Токму кога го заборавивме костимот за капење „со брадавици“ кој за прв пат го претстави Кајли Џенер, се појави најновиот модел кој изгледа ги воодушевува жените.

Велат дека за вкусовите не треба да се разговара, но овој модел предизвика дебата меѓу посилниот и понежниот пол. Илјадници мажи се согласија дека овој костим за капење треба да биде забранет.

Главна причина за оваа полемика е горниот дел од костимот за капење кој е изработен од тенка мрежа, додека деловите на градите се покриени со женски раце со лакирани нокти. Финтата е во тоа што ќе изгледа како жена да ви ги држи градите, а на мажите ова воопшто не им се допадна.

Па можете да најдете многу коментари на интернет.

„Што е ова аман“, „Побизарен костим за капење не сум видел“, „Не би сакал да ја видам девојка ми во ова“, „Изгледа како некому да сте му ги отсекле рацете“, „Каква гадост“, „Ако некоја девојка носи вакво нешто, јасно е што ќе ти направи само при помислата дека ја изневеруваш“, „Што нема да измислат“, „Ма ајде, забранете го ова“, Девојките претеруваат со бизарни трендови“ беа само дел од коментарите.

Сепак, изгледа дека девојките се одлучни кога е овој модел во прашање. Зад неговиот дизајн стои дизајнерката Адријана Дегреас и овој костим за капење е всушност стар модел, но повторно доживеа голема популарност.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber