Рајска плажа на Медитеранот која од двете страни ја заплискува тиркизно море

7 јули, 20220
62130120

Плажата Колона е гордост на грчкиот остров Китнос, кој зафаќа околу 100 квадратни километри во Егејското Море. Тој е дел од групата острови Киклади и се наоѓа помеѓу Серифос и Кеа.

Плажата Колона се наоѓа во истоимениот залив на северозападниот дел на островот Китнос. Тоа е всушност тесен појас од песок долг околу 240 метри кој го поврзува Китнос со островчето Агиос Лукас (Свети Лука).

Туристите ги привлекува со фин златно обоен песок, но и со прекрасно тиркизно море кое го обиколува од две страни. Иако овој остров има околу седумдесет плажи, локалните жители тврдат дека Колона е најубавата плажа на Китнос.

Поради својата необична географска положба, тој е заштитен од силни ветрови, па затоа е исклучително привлечен за сопствениците на јахти.

Во близина на плажата има ресторан и кафуле кои го обезбедуваат многу потребното освежување, но доколку планирате да пливате во Колона, не заборавајте да земете чадор со вас.

Откријте зошто Колона е популарна меѓу Грците и нивните туристи во нашата фотогалерија.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit