Рајски плажи и прекрасна храна: Кој грчки остров е најдобар избор за летување?

4 јули, 20220
61919660 (1)

Она што би требало да биде одмор од соништата станува жива мака додека се обидувате да ја најдете најдобрата дестинација, плашејќи се дека би можеле да пропуштите нешто подобро. Затоа, еве неколку совети кои можат да ви помогнат во изборот.

Санторини

Доколку сакате „Инстаграм“ одмор и многу убави фотографии со препознатливи сино-бели заднини, Санторини е островот за вас. Жив, полн со мали хотели и ресторани, Санторини ќе биде добар избор за оние кои сакаат летна врева и гужви, а понудата на апартмани и сместување е таква што лесно ќе го најдете вашето совршено грчко гнездо со поглед на морето и многу сини покриви под сонцето. Од друга страна, ако барате мир и природа, а сакате да избегнете големи гужви на плажите и во градот, попрво треба да барате нешто друго.

Крит

Ако го сакате најдоброто од грчката кујна, одете на Крит, ќе ве советуваат Грците. Крит е познат по своите деликатеси направени од локални производи, а оваа традиција не е променета од античките времиња: маслиново масло, билки, риба, морски плодови, јагнешко… Низ историјата и Венецијанците и Турците оставиле свој белег на гастрономскиот понуда, а критската исхрана се смета за една од најздравите во светот.

Миконос

Миконос се нарекува и „остров на забави“. Неговата енергија и вибрации привлекуваат огромна публика, особено млади луѓе желни за забава и забава до раните утрински часови. Ако сте еден од оние боеми и граѓани на светот, ноќните клубови и баровите на плажите на Миконос се добар избор за вас. Забавата не застанува тука, без разлика дали се работи за луди непроспиени ноќи или лесни опуштени ритми на плажа цел ден.

Крф

Најсеверниот грчки остров се наоѓа блиску до Албанија и генерално се смета за еден од најбогатите региони во Грција. Поради бујната вегетација со која не можат да се пофалат другите делови на Грција, го нарекуваат и Зелен остров. Многу историски содржини, маслинови градини и заливи со прекрасен поглед, прекрасни плажи и познатиот Канал д’Амур, се совршени за заљубените парови и за сите кои бараат малку романса во животот.

Парос

Парос е прилично добра комбинација од се. Познат е по добрата храна и прекрасните плажи, а во него подеднакво ќе уживаат и заљубените парови, семејствата и групите на пријатели. Обезбедува прекрасни глетки и места за гледање, иако не се смета за уникатен само по себе како некои од неговите конкуренти.

Милос

Само неодамна нешто попопуларен, Милос се издвојуваше од своите попознати браќа по рајските плажи, живописните градови, храната и прилично опуштената атмосфера. Доволно е голем за да има содржина, но доволно мал за лесно да се запознае. Милос ќе биде добар избор за оние кои сакаат порелаксиран и мирен одмор ориентиран кон природата, помалите места и вкусната храна.

Закинтос

Закинтос е препознатлив по познатата плажа меѓу високите карпи, која е украсена со стар брод насукан. А токму тоа ги тера сите да се собираат на прекрасниот Закинтос: неверојатни песочни плажи, тиркизно море, спектакуларни погледи од високите карпи… Но и незаменлива добра храна и многу забавни активности кои се нудат низ целиот остров. Па, ако сакате море „на стероиди“, одете на Закинтос, но бидете свесни – не сте единствените кои ќе сакате да уживате во него, затоа бидете подготвени за многу друштво.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit