РЕТРОГРАДНА МЕРКУР ЧУКА НА ВРАТА – За неколку дена ХАОС! Подгответе се за проблеми на секој чекор

18 август, 20220
shutterstock_2130979538

Како да пребродите сѐ!

 

Од 9 септември до 2 октомври нѐ очекува ретрограден Меркур. Се создава илузија дека планетата се движи наназад, а астролозите истакнуваат дека тоа може негативно да влијае на нашата енергија, планови и зафати.

 

Меркур е поврзан со сите работи поврзани со документи, продажба, деловни активности, учење, патување. Во овој период можно е да имате проблеми со комуникацијата и концентрацијата, многу технички процеси се забавуваат, уредите се расипуваат, информациите се пренесуваат неправилно. Исто така, во односите може да се појават конфликти, расправии, недоразбирања, па дури и манипулации.

 

Во периодот на ретрограден Меркур потребно е сѐ да планираме особено внимателно, но и да внимаваме што и како одлучуваме. Во овие денови најчесто се препорачува одложување на големи набавки, потпишување важни договори, започнување на некои нови работи и поволно е да се заврши започнатото. На овој начин се ослободувате од старите долгови и по завршувањето на ретроградниот Меркур, односно кога планетата директно ќе премине во нова фаза од животот, но со многу повеќе животни лекции.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit