Сакаат да контролираат – Ова се најпосесивните хороскопски знаци: Или ќе биде по нивно или воопшто нема да биде

5 август, 20220
16494046048732

 

Шкорпија
Имате сомнителна и љубоморна природа бидејќи се плашите дека ќе бидете напуштени и изневерени, па сакате да го држите партнерот под контрола. Можеби чувствувате дека вашата посесивност емотивно ги задушува, но не го правите тоа за да ги повредите, туку само за да се чувствувате подобро.

Вашето однесување е донекаде контрадикторно затоа што ја цените независноста, а тоа е нешто што ве привлекува, а сепак, намерно се обидувате да му ја одземете на партнерот кога ќе ви се разгори посесивноста.

Лав
Сакате сите да бидат целосно свесни за тоа што е ваше, Лавови. Сакате убави работи и убави луѓе и сакате сите да ви се восхитуваат затоа што ги имате. Немојте да се сметате за премногу посесивни, вие само го цените го она што го имате. Сакате да бидете личност која има уникатни предмети или личности и може да се пофали со своите достигнувања.

Јарец
Јарци, работите исклучително напорно за она што го имате, па сте го заслужиле правото да бидете малку посесивни. Сакате да ја покажувате вашата куќа и убав мебел. Можеби не е многу скапо, но се е ваше и се гордеете со постигнатото.

Слична е ситуацијата и во партнерските односи. Кога ги вложувате вашите емоции, што е многу тешко за вас, сакате да се уверите дека вашиот партнер е некој кој целосно ви припаѓа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit