Сакате ПОКРУПНИ ОЧИ? Применете го овој трик кога се шминкате

24 ноември, 20220
f1f22f9ff803cd7b91f31302342b98702272296d

Начинот на кој се шминкаме може целосно да го трансформира нашето лице

Шминката за очи е еден од најпопуларните начини за експериментирање со вашиот изглед. Има толку многу различни начини на кои може да се промени обликот очите, па дури и вашиот целокупен изглед.

За оние кои сакаат да направат очите да изгледаат покрупно, шминката има решение. Малите промени во нијансите можат да направат голема разлика.

Техника за шминка за покрупни очи

Првиот чекор е да изберете сенка. Сè што треба да имате на ум овде е дека темните бои прават работите да изгледаат како да се во сенка. Затоа правиме контура на местата што сакаме да бидат во позадина и нанесуваме хајлајтер на оние што сакаме да ги истакнеме.

Ова „правило“ можеме да го примениме и на очите. Ова ќе ги направи да изгледаат поголемо со користење на посветла сенка за очи на вашите капаци. Општо земено, посветлите, светкави нијанси се идеални ако сакате да постигнете изглед на покрупни очи.

– Мојата најкористена техника за да направам очите да изгледаат покрупно е да ја ставам сенката многу блиску до веѓата. Ова дава илузија дека просторот на вашите очни капаци е поголем и повеќе ви ги отвора очите – објаснува шминкерката Лени Били за „Ipsy“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber