„САМО 3 ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ СЕ ПОСЕБНИ“: Најпознат астролог тврди дека можат да го освојат светот

22 ноември, 20220
676 (1)

Евгенија Давитасвили, попозната како Џуна, била руска емигрантка, писателка, сликарка и јавна личност. Нејзините астролошки прогнози биле високо ценети

За време на СССР, Џуна Давитасвили била позната како видовита жена и исцелител. Луѓето од целиот свет доаѓале кај неа за да ја прашаат за совет или да им ја открие судбината. Но, она што сите најмногу го паметат се нејзините зборови дека само овие три знаци од Зодијакот се посебни и дека ако сакаат можат да го освојат светот!

Еве за кои знаци станува збор:

Овен

Животот на Овенот е како ролеркоустер, а сето тоа поради нивниот посебен карактер. Претставниците на овој хороскопски знак, како што верувала Џуна, сакаат сè одеднаш. Но забораваат дека животот не е бајка и дека не се во земјата на чудата. Сепак, комбинација од неколку различни околности може да даде слични резултати. Од друга страна, подготвеноста на Овенот за каков било исход и пожртвуваност е огромна гаранција за успех. Овој хороскопски знак е отворен и искрен, неговите претставници се полни со интересни трикови и подготвени се да се обидат да ги применат.

Лав

Лавот е предатор, односно оној кој не само што е подготвен да уништи сè што ќе му се најде на патот, туку и оној кој знае да лежи во заседа и да чека. Ако сте запознаени дури и со еден Лав, веројатно веќе знаете колку можат да бидат вешти во чекањето и колку тешки можат да бидат нивните стратешки игри. Џуна забележала и дека нивната способност да чекаат понекогаш е едноставно неверојатна – тоа може да бидат години на доследно и јасно очекување на моментот кога треба да направат остар прилив на енергија, низа активности и конечно да ја добијат заслужената награда.

Во исто време, Лавовите не можат да се откажат ако не успеале. Ќе смислат нов план и ќе продолжат понатаму. Способноста на овој знак да ја преземе контролата е едноставно неверојатна.

Риби

Џуна верувала дека овој хороскопски знак е дефинитивно потценет, но залудно. Отпрвин, тивките Риби, брзо надминуваат сè во новиот тим, не сакаат спорови и непречено се движат кон својата цел.

И покрај фактот дека Рибите изгледаат затворено, всушност во нивната глава се одвива активен мисловен процес. Сè додека се прашувате зошто се толку чудни и далечни, Рибите брзо ја истражуваат целата ситуација и преземаат контрола над апсолутно сè. Секогаш се еден чекор понапред. Знаат да се однесуваат крајно пасивно во период кога другите се расправаат. Тие знаат да заработат пари на начин на кој никој не би помислил – ова е вештина што Рибите ефикасно ја користат.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber