Светлите бои на кармин може да се носат и преку ден: Сламен шешир, очила за сонце и розев кармин ќе направат да изгледате како холивудска ѕвезда!

4 август, 20220
3119715_shutterstock-57685342_ff

Карминот отсекогаш бил омилен дел од додатоците за шминка кај повеќето жени. Додека минатата сезона акцентот беше ставен на неутралните тонови, ова лето носи нов тренд: светли и впечатливи бои.

Иако црвениот кармин е заштитен знак на оние кои не можат без него, циклама, корал, портокалова и светла јоргован боја се најпопуларните бои.

Со нагласена маскара и проѕирен тен, важно е да се носат преку ден (како и навечер)! Светлата боја на усните дава сензуалност на дневна светлина и необичен контраст на секојдневната облека.

Кога станува збор за светли бои, квалитетот на карминот е многу важен. Не штедете на карминот, тие не се премногу скапи. Што и да каже некој, веднаш може да се види дали е квалитетен. Не се распаѓа и трае многу подолго. Можете да изберете мат или крем варијанта, во зависност од обликот на усните, возраста или фактот дека вашите усни се негувани.

Мат кармините изгледаат подобро на помладите жени, чии усни се пополни, а кожата над нив нема брчки. Се нанесуваат многу прецизно и доволна е мала грешка за да се премине линијата на усните. Мат кармините обично се долготрајни и се апсорбираат. Позрелите дами треба да носат добри крем кармини, а пожелно е прво да ги обложите усните со молив во слична боја. Кремастите кармини содржат производи за нега и не се сушат.

Поради жештините и потењето во лето, никогаш не се препорачува тешка шминка, па затоа светлата боја на карминот треба да биде придружена со што помало истакнување на другите делови од лицето. Јака маскара е доволна за да ги истакне очите. Што се однесува до пудрата во која било форма, потрудете се што помалку да ја ставате на лицето, се препорачуваат BB или CC креми, а изберете полесна структура, само за да оставите впечаток на свежина. Најдобро би било воопшто да не нанесувате пудра, но за тоа одлучува бојата и квалитетот на вашиот тен.

Големите козметички компании лансираа огромна палета на жестоки бои, а вие можете да ја изберете вашата нијанса според вашиот вкус и гардероба. Ќе изгледате божествено со сламена капа, очила за сонце и усни чија боја едноставно „вреска“ и привлекува внимание.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit