СЕНДВИЧ СО ПРШУТА И СМОКВИ! Вкусна закуска на која никој не може да и одолее

5 август, 20220
333877_fries-1179308-960-720_f

Направете сендвич со пршута и смокви кој може да биде одличен оброк доколку не сте многу гладни

Состојки:

четири кришки леб

100 гр пршута

три поголеми смокви

100 гр козјо сирење

лажица и пол павлака

грст ореви

Подготовка:

Изгмечете го козјото сирење со вилушка, додадете павлака и сè убаво измешајте. Со добиената смеса премачкајте ги парчињата леб.

Одозгора распоредете ја тенко исечената пршута и исечканите смокви, посипете со крупно исечканите ореви и послужете.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit