„Се борам со постојани мачнини, не можам да јадам..“ – Ана Корач открива со какви предизвици се соочува за време на бременоста!

5 август, 20220
598068_screenshot-45_f

Ана Корач копнееше да стане мајка, а сега откри како се чувствува кога е на прагот на остварување на својата желба.

– „Мене малку повеќе ме погодуваат хормоните. Не сум расположена, па сум многу расположена, варира. Еден ден се будам одлично, еден ден не, но секако сум многу среќна. Се чувствувам добро, чудно и убаво кога знам дека нешто носам во себе“ – започнува Ана и открива дали размислува за полот на бебето:

– „Секако дека да, би сакала да биде девојче, но што и да биде, не е важно, важно е бебето да е здраво, но ако ме прашате мене, повеќе би сакала да биде девојче“

Ана вели дека бременоста и е тешка, бидејќи од самиот почеток се бори со силни мачнини.

– „Болна сум, цел ден се борам со мачнини, ослабев седум килограми, повраќам, не можам да јадам, јадам само поради бебето, навистина се осеќам слабо, но се надевам дека ќе помине“

– „Би сакала и моето дете да порасне како мене, бидејќи го имав најубавото детство досега, беше навистина убаво и имав се, ништо не ми недостигаше, вистинска љубов од мама и тато и баба и дедо, бев многу сакано дете. Би сакала и моето бебе да биде така сакано“ – искрена е Ана, а потоа додава дали веќе почнала да купува работи:
– „Сè уште не сум почнала да купувам работи бидејќи не знам дали е момче или девојче, па штом го дознаам полот, веднаш ќе почнам да купувам работи.

Како што ни призна, се плаши дека ќе се здебели во бременоста, со оглед на тоа што ја усовршила својата линија.

– „Искрено се плашам, сега сум многу слаба, можеби премногу, но се плашам дека подоцна ќе се здебелам, но добро, сето тоа е слатко“ – рече Ана и додаде:

– „Што се однесува до името, го знам, но нема да го откријам“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit