Се дружеше со Ал Пачино и добро ни е познат: Почина актерот од ПОЗНАТАТА СЕРИЈА – Сопранови

13 мај, 20220
251831_sopranovi_ff

Серијата „Sopranos“ беше една од најпопуларните и речиси и да нема личност која барем не слушнала за славните Сопранови.

На сите што ги гледале Сопранови добро им е познат ликот на Дени Салерчи, а актерот кој ја оживеа оваа улога глумеше и во сериите „Barney Miller“, „Miami Vice“, „The Equalizer“, „Spencer For Hire“, „LA Law“, „The Stand“, „Oz“ и во филмот Девојка од милион долари.

На 65-годишна возраст во Њујорк почина Брус Меквити, актерот кој го знаеме од познатата серија, а тажната вест ја соопшти неговата сопруга Керол Окс.

Актерот Ал Пачино многу тешко ја примил оваа вест и истакна дека Брус секогаш ќе му недостига.

– Го сакав Брус Меквити. Неговите настапи секогаш беа блескави, радост за гледање. Тој беше олицетворение на актер кој се бори во Њујорк и успева во тоа. Ќе ни недостига – изјави Ал Пачино.

Меквити и неговата сопруга Керол ја имаат ќерката Софија Олива Окс.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber