СЕ МОЛЧИ ЗА ОВА! Лепа Брена и Боба почнуваат нов бизнис, ќе заработат многу пари!

17 јануари, 20220
Screenshot_3

Пејачката Лепа Брена и Саша Поповиќ неодамна го продадоа својот удел во продукцијата „Гранд“ и заработија по 15 милиони евра.

 

Саша Поповиќ веќе откри дека парите ги вложил во недвижен имот, додека Лепа Брена призна дека планира нов бизнис, но се уште не откри за што се работи.

 

Сега е откриено дека Брена планира да изгради ски-центар и хотел на Требевиќ над Сараево, пренесува „Klix.ba“. Таа кон крајот на јануари треба да дојде со сопругот Слободан Боба Живојиновиќ и да се договори конечно со надлежните во општина Источен Стари Град, со оглед на тоа што овој инфраструктурен проект е планиран на поширокото подрачје на Брус.

 

Според медиумите во Босна и Херцеговина, скијачката патека треба да се протега од репетитор до Брус, а до неа ќе се гради хотел.

 

Ски-центарот треба да има две патеки долги 700 метри со еден ски-лифт, а инфраструктурниот проект е планиран во рамките на паркот на природата Требевиќ.

 

Во проектната документација беше наведено дека Сараево ќе биде еден од ретките, ако не и единствени главни градови кои ќе имаат скијачка патека со поглед на градот. Според идејниот проект, предвидена е изградба на скијачка патека и ски-лифт (двосед) и обезбедување на систем за вештачки снег. Во оваа насока, планот за одржување и управување со ски-системот и придружните угостителски објекти покрај скијачките патеки.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

Eskişehir Odunpazarı Escort Işıltı