СЕ НАМАЧИВТЕ ДОДЕКА ДА ОТВОРИТЕ ЛИМЕНКА? Се што ви треба е една ЛАЖИЦА и проблемот е решен! (ВИДЕО)

2 јули, 20220
583606_konzerva_f

Ако и вие имате проблем со отворање на лименки, оваа финта ќе го реши проблемот за кратко време

Отворањето конзерва навистина може да биде комплицирано. Дури и да имате подолги нокти, нема сомнеж дека во одреден момент ќе успеете да ги пукнете или, во најлош случај, целосно да ги скршите.

Нема ни да зборуваме колку може да боли скршениот нокт, но секако ќе зборуваме за овој трик што ќе ви олесни да ја отворите конзервата.

За никогаш повеќе да не се грижите за тоа, се што ви треба е да имате лажица при рака.

Провлечете ја рачката од лажицата низ дупката на јазикот на конзервата, држете го горниот дел со прстите и повлечете ја кон себе.

И тоа е тоа – може да се отвори, без ни малку мака.

Секако, знаеме дека сликата е подобра од зборовите, па во тој случај погледнете како тоа всушност изгледа во видеото ОВДЕ.

Дали веќе сте го пробале овој трик?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit