Се снима „Берлин“, приквел на „La Casa de Papel“: Ова е се што знаеме досега

20 ноември, 20220
kuca-od-papira-7-830x0

Се враќа ликот кој мразевме што го сакаме

Најчесто, смртта на некој лик во приказната го означува крајот на патувањето. Но, ѕвездата од „La Casa de Papel“ Андрес де Фонојоса или Берлин не е една од нив. Во претстојната спиноф серија „Берлин“ ќе го видиме патувањето на овој измамник пред да стане дел од бандата на Професорот.

Праведно е да се каже дека кога популарната серија на Нетфликс заврши минатиот декември по пет возбудливи сезони, моќни ликови и волшебна нарација (да не зборуваме за неверојатна кинематографија), фановите сакаа повеќе. Особено овој лик, кој е омразен и сакан во исто време.

И затоа франшизата се враќа со нова серија со Берлин како главен протагонист, раскажувајќи ја приказната за тоа кој и што бил пред да го видиме во „La Casa de Papel“. Во исто време, малку е чудно да му се даде на спинофот ова име, имајќи предвид дека Берлин е име што го доби дури откако професорот го испланира грабежот.

„Берлин“ го следи ладниот, пресметан и паметен измамник и крадец на накит Андрес де Фонојоса и неговата банда, серијата ја потпишува креаторот на оригиналот Алекс Пина, а Педро Алонсо повторно го игра легендарниот лик кој нè насмеа, расплака и наеши со неговиот настап.

Новата серија, приквел на „La Casa De Papel“, има нова актерска екипа, освен Педро Алонсо. Ќе биде составен од Тристан Улоа како Демијан, професор филантроп и доверител на Берлин, Мишел Џенер која ја игра Кејла, специјалист по електроника, Џоел Санчез се појавува како Брус, човек од акција, Бегон Варгас го игра Камерон и Хулио Пења Фернандез Рои.

Малку е веројатно дека ќе се појави некој од актерите од оригиналната серија, освен можеби Алваро Морте кој го играше професорот, братот на Берлин. Немаше да биде толку чудно доколку Мартино Бероте или Палермо (го игра Родриго де ла Серна) „скокнат“ во приказната на Берлин, со оглед на тоа што знаеме дека пред грабежот на ковачницата биле пријатели, а дека вториот грабеж Палермо го изврши во знак на почит кон неговите пријатели.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber