Се спрема многу едноставно, а вкусот е неверојатен: Здравиот зелен омлет е вистинскиот избор за доручек

11 јануари, 20220

Состојки:

Спанаќ
Малку млеко
Сол
1 белка
2 јајца

Подготовка:

Кога ќе измиете малку спанаќ, време е да го ставите во блендер. Потоа додадете ги јајцата, белките, млекото и солта.

Блендирајте додека смесата не е целосно фина. Важно е да е доволно течна за да се истури во тавата.

Кога ќе ги измешате состојките, истурете ги во тавата и печете додека омлетот не порумени од двете страни.

Потоа тргнете го од оган и додајте ги доматите или зеленчукот што ги имате или премачкајте го со намазот кој најмногу ви се допаѓа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris