Скриена песочна плажа совршена за летен одмор во – декември?

3 јули, 20220
62332606 (1)

Trou d’Argent е прекрасна песочна плажа на источниот брег на островот Родгиругес во Маврициус. Скриен залив во форма на потковица е опкружен со карпи кои нудат прекрасен поглед на Индискиот Океан.

Trou d’Argent на француски значи сребрена дупка. Ова не е чудно ако се знае дека во Маврициус кружи приказна дека токму на оваа плажа пиратите закопале тајно богатство.

Самата плажа може да се нарече вистинско мало богатство бидејќи се смета за една од најубавите во Индискиот Океан. До него се стигнува само пешки, но сите што биле тука тврдат дека вреди да се прошета.

Trou d’Argent е одлично место за летен одмор. Нуди можност за пливање и нуркање во кристално чиста вода која изобилува со егзотични риби и сончање на мекиот бел песок. Овде можете исто така да скијате на вода или да сурфате на ветер.

Имајте на ум дека летото во Маурициус трае од октомври до април. Највисоки температури – околу 32 степени – се забележани од декември до февруари, додека врнежливите периоди се чести во февруари и март.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit