СЛАБЕЈТЕ СО РЕКОРДНА БРЗИНА Каша со 2 состојки, најефективниот производ за слабеење и детоксикација

19 септември, 20220
Screenshot_3

Ви носиме одличен трик за слабеење кој лесно се подготвува, а ќе ви го направи појадокот здрав, ќе ви помогне да изгубите тежина, да стекнете здрава навика и ќе го исчисти телото и органите од токсини.

 

Појадокот е многу важен оброк – може или да ви го разубави денот или да ви го наруши.

 

Ви носиме одличен трик за слабеење кој лесно се подготвува, а ќе ви го направи појадокот здрав, ќе ви помогне да ослабете, да стекнете здрава навика и ќе го исчисти телото и органите од токсините.

 

Станува збор за рецепт со хељда, една од супер здравите намирници која е богата со протеини, е одличен извор на манган, магнезиум и бакар, а содржи и железо, фосфор, цинк и селен, како и витамини од Б комплексот. Хељдата помага при слабеење, бидејќи позитивно влијае на варењето и го регулира нивото на шеќер во крвта и го подобрува имунитетот.

 

За овој рецепт ќе ви бидат потребни неколку минути, зачувајте го навечер, оставете го во фрижидер преку ноќ и наутро ќе имате одличен појадок за здравје, детоксикација и слабеење.

 

Состојки:

 

  • 2 лажици сурова хељда
  • 200 гр кефир или јогурт (овие две намирници се богати со пробиотици)

 

Подготовка:

 

Леќата измијте ја во вода, па процедете ја. Во измиената хељда (по ваш избор) додадете 200 гр кефир или јогурт. Промешајте и оставете преку ноќ во фрижидер.

 

Јадете ја оваа каша неколку недели наутро на празен стомак и наскоро ќе видите како делува. Во кашата можете да додадете и овошје по ваш избор – банани, јагоди или бобинки.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit