Совршен остров за интроверти: Бел песок, тиркизно море – и секогаш многу простор пешкир на плажа

7 август, 20220
62351828

Неговата убавина ја откриваат се повеќе посетители, па освен со земјоделство, локалното население се занимава и со (еко)туризам…

Во изминатата деценија, Индонезија се искачи во туристичките небеси благодарение на својата егзотична убавина, ниските цени и добрата храна. Меѓутоа, кога се патува на Далечниот Исток, понекогаш е тешко да се одлучи каде да се оди и што да се види. Па, ако сте љубител на прекрасни плажи, природа и тиркизно море, тогаш ова е локацијата за вас.

62351822
62351823
62351824
62351825
62351826
62351827
62351828 (1)

Островот Тогеан, или понекогаш наречен Тогиан, се наоѓа во заливот Томини и е дел од истоимениот архипелаг и национален парк кој може да се пофали со најголем број зачувани корални гребени во земјата.

Иако е остров со површина од 240 квадратни километри и население кое едвај надминува 10.000, ова место нуди се за одмор од соништата. Настанал со вулканска активност, поради што ќе видите многу прекрасни камени формации и необични карпи.

Otok Togean, Indonezija - 2

Се повеќе посетители ја откриваат неговата убавина, па освен со земјоделство (одгледување кокос и какао), локалното население се занимава и со (еко)туризам. Има осум хотели на островот погодно лоцирани во близина на најубавите делови. Има прекрасни плажи со бел песок, традиционални рибарски села како Бајау и зелени дождовни шуми.

Доколку сакате да истражувате понатаму, знајте дека архипелагот вклучува 56 острови до кои можете да стигнете со брод, а предноста на ваквиот одмор е што нема да сретнете многу луѓе и дека навистина секогаш има место на плажата. Па, ако сте љубители на природата и тишината, ова е местото за вас – на крајот на краиштата, погледнете ја нашата галерија и ќе разберете зошто.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit