СОРАЈА ВУЧЕЛИЌ ДОЖИВЕАЛА НЕСРЕЌА ВО АЛБАНИЈА: Старлетата итно пренесена во болница?!

6 ноември, 20220
soraja6

Старлетата Сораја Вучелиќ наводно доживеала несреќа во Албанија, јавуваат локалните медиуми. Според сознанијата и информациите на „Република.рс“, Вучелиќ моментално е во болница.

Инаку, Сораја со години наназад мами воздишки со својот предизвикувачки изглед, па така беше и на црногорското приморје каде летуваше поранешната ријалити ѕвезда. Екипата на емисијата „Папарацо лов“ ја фати Вучелиќ во Тиват како ја вози својата скапа машина, а посебно внимание привлече кога го напушти бесното возило.

Screenshot 2022-11-06 013500
Screenshot 2022-11-06 013523
Screenshot 2022-11-06 013540

Поранешната учесничка на „Големиот брат“ секојдневно на социјалните мрежи објавува слики и видеа на кои се фали со луксузот во кој ужива, а неодамна откри од каде и се парите за сите тие скапи чанти и луксузни дестинации.

Откако и беше забранет влез во Србија, Сораја живее на релација Дизелдорф – Москва. „Имам компании во Германија, повеќе уживам во Москва, но ги сакам и нашите места. Веќе не сум тип кој сака да излегува, повеќе ручек, вечера, патувања со пријателите. Јас сум вечен авантурист. Дури и кога живеев во Белград, не знам дали бев на исто место 10 дена, тоа ми е најубав период од животот. Ја сакам Србија, тоа е најубавиот период од мојот живот. Најмногу ми недостига да соберам големо друштво, најголем дел од друштвото ми е во Србија, тоа ми недостига. Не сакам нови пријателства, ги негувам со години, со кого се дружам, на кого верувам… Не сум за нови познанства“, истакна неодамна Сораја за „Премиерен викенд специјал“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber