Спасоносен трик: Потпетиците ви прават плускавци и мислите дека ви се мали – употребете ДЕЗОДОРАНС!

4 јули, 20220
Screenshot 2022-07-03 222648

Без разлика дали дел од стапалото се трие со чевелот или предните ремени се малку претесни, тоа може да биде кошмар и често може да остави болни плускавци.

Сепак, постои едноставен трик кој може да ве спаси од болката, а се што ви треба е рол-он дезодоранс.

Овој трик го открила Британката Рејчел Клинкард која се занимава со производство и продажба на чевли и вели дека се што ви треба е рол-он дезодоранс кој ќе го нанесете на стапалата, на места на кои мислите дека може да ве иритира. Дезодорансот создава бариера помеѓу кожата и чевелот и на тој начин го спречува „триењето“, пренесува „tuzlanski.ba“.

Тоа, вели таа, ќе изгледа подобро отколку да ги покриете стапалата со фластери, па дури и ќе можете да танцувате цела ноќ без да се грижите дека подоцна ќе ве болат стапалата.

Затоа Рејчел предлага секогаш да носите мал дезодоранс токму за оваа намена.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit